Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць множення і ділення.
Знаходження значень виразів з буквеним компонентом.
Розв’язування задач вивчених типів.
Знаходження значень виразів з буквеним компонентом.
Розв’язування задач вивчених типів.
Мета:
повторити і закріпити знання таблиць множення і ділення чисел 2 і 3;
учити творчо працювати над задачами; формувати вміння знаходити
значення буквених виразів; розвивати творчі здібності; виховувати
самостійність.
учити творчо працювати над задачами; формувати вміння знаходити
значення буквених виразів; розвивати творчі здібності; виховувати
самостійність.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань знань
1.
Перевірка
домашнього завдання (с.90-91, № 583, №584)
Завдання 583
- Скільки рибин віддали дівчинці?
Завдання 584
- Прочитайте вирази з однаковими відповідями; відповіді – двоцифрові числа; одноцифрові числа.
Завдання 583
- Скільки рибин віддали дівчинці?
Завдання 584
- Прочитайте вирази з однаковими відповідями; відповіді – двоцифрові числа; одноцифрові числа.
2.
Гра «Не помилися!»
На плакаті написані числа від 1 до 30. Учні мають назвати числа, які зустрічаються в таблиці множення на 3.
На плакаті написані числа від 1 до 30. Учні мають назвати числа, які зустрічаються в таблиці множення на 3.
3.
Гра
«Вгадай приклад»
Учитель демонструє картку з відповіддю з таблиці множення числа 2, діти мають згадати приклад.
Учитель демонструє картку з відповіддю з таблиці множення числа 2, діти мають згадати приклад.
4.
Робота
з таблицею
Множник
|
3
|
2
|
2
|
2
|
|||
Множник
|
2
|
4
|
3
|
2
|
|||
Добуток
|
12
|
10
|
18
|
14
|
18
|
16
|
5.
Хвилинка
каліграфії
- Установіть закономірність і запишіть наступні числа.
11, 13, 15….
- Установіть закономірність і запишіть наступні числа.
11, 13, 15….
ІІІ. Повідомлення
теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення та ділення числа 3.
- Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення та ділення числа 3.
ІV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
1.
Робота
за підручником (с.91)
Завдання 585. Математичний диктант
Учні «ланцюжком» складають і обчислюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.
Завдання 585. Математичний диктант
Учні «ланцюжком» складають і обчислюють вирази. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.
Ø Частку чисел 18 і 3 збільшити на 6.
Ø Суму чисел 9 і 15 поділити на 3.
Ø Добуток чисел 6 і 2 поділити на 3.
Ø Добуток чисел 6 і 2 зменшити на 3.
Завдання 586
Один учень біля дошки креслить і пояснює.
Один учень біля дошки креслить і пояснює.
Завдання 587
Учні за першим виразом складають задачу про саджанці яблунь і груш, а за другим – про огірки в ящиках.
Учні за першим виразом складають задачу про саджанці яблунь і груш, а за другим – про огірки в ящиках.
Завдання 588
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 589. Колективне опрацювання матеріалу
2.
Фізкультхвилинка
На пальчики встанемо —
До хмарин дістанемо.
Один, два, три, чотири,
До хмарин дістанемо.
Нахиліться стільки раз,
Скільки квіточок у нас.
Один, два, три, чотири, п'ять
Добре вмієм рахувать.
Скільки покажу грибків,
Стільки ви зробіть стрибків.
Один, два, три, чотири, п'ять
Час усім відпочивать.
До хмарин дістанемо.
Один, два, три, чотири,
До хмарин дістанемо.
Нахиліться стільки раз,
Скільки квіточок у нас.
Один, два, три, чотири, п'ять
Добре вмієм рахувать.
Скільки покажу грибків,
Стільки ви зробіть стрибків.
Один, два, три, чотири, п'ять
Час усім відпочивать.
V. Узагальнення й систематизація знань
Робота за картками
Картка 1.
1. Задача.
У чотирьох коробках лежало по 3 іграшки. Принесли ще одну коробку, в якій було 5 іграшок. Скільки іграшок в усіх коробках?
Картка 1.
1. Задача.
У чотирьох коробках лежало по 3 іграшки. Принесли ще одну коробку, в якій було 5 іграшок. Скільки іграшок в усіх коробках?
2.Обчисли.
27:3:3 16:2+26 3*4+49 3*9 -25 12:3 +40-9 3* (91-85)
27:3:3 16:2+26 3*4+49 3*9 -25 12:3 +40-9 3* (91-85)
3. Знайди значення
виразу 3*а+15, якщо а = 9.
Картка 2
1. Задача.
У мами було 30 грн. Вона купила два букети троянд по 6 грн. Скільки грошей залишилося у мами?
1. Задача.
У мами було 30 грн. Вона купила два букети троянд по 6 грн. Скільки грошей залишилося у мами?
2.Обчисли.
3*6+27 15: (12-9) 24:3:2 27:3+27 16:2+16+4 2*8+28-20
3*6+27 15: (12-9) 24:3:2 27:3+27 16:2+16+4 2*8+28-20
3. Знайти значення виразу 3*а+29, якщо а = 6.
VI. Підбиття підсумків.
Рефлексія
VI. Домашнє завдання
с. 91, завдання 591; 592.
с. 91, завдання 591; 592.
Немає коментарів:
Дописати коментар